Vyberte položku Stránka

Ako Marian Kotleba farizejov bez rebríka na povalu dostal.

Ako Marian Kotleba farizejov bez rebríka na povalu dostal.

v čase hlasovania pred Národnou radou

Pravdepodobne ani samotný Marian Kotleba netušil, že dostane svojich politických súperov do pozície,  že sa budú trápne schovávať za hlasovanie nepokračovaní v rokovaní o návrhu zákona. Túto „genialitu“ vymyslel poslanec Smeru Juraj Blanár.

Ale žiadna hlasovacia klučka nepresvedčí kresťanských voličov, že hlasovať za návrh nepokračovať v rokovaní, neznamená hlasovať za pokračovanie doterajšieho vykonávania interrupcií.

Návrh zákona o interrupciách dostal KDH vedené Alojzom Hlinom do stavu, kedy je súce na „na reorganizáciu a doplnenie“. Otázka je, či je v prípade KDH ešte čo reorganizovať a čím dopĺňať.

Prečo sa Marianovi Kotlebovi  podarilo privodiť svojim politickým protivníkom také straty a vniesť do ich radov priam až paniku? Veď ten návrh zákona má v spoločnosti aj nemálo odporcov…

Príčina má jasné meno, je to odhalenie farizejstva.

Mnohí poslanci majú svoje „kresťanské presvedčenie“ len ako spôsob cesty na spoločenské výslnie, ako svoj pracovný nástroj na ceste k svojmu osobnému úspechu. Inak sú im kresťanské hodnoty proste ukradnuté.

K ich osobnému úspechu nestačí len pomoc od kresťanských aktivistov či radových farníkov, potrebujú k tomu tiež priazeň tzv. elít. Ak sú záujmy elít iné, potom kresťanské hodnoty idú bokom v nádeji, že s kresťanskými voličmi sa stále nejak podarí vybabrať.

Napríklad tak, že kresťanskí voliči uveria tomu, že sa nehlasovalo o interrupciách ako takých, ale iba o nepokračovaní v rokovaní o návrhu zákona. Zrejme si poniektorí v NRSR myslia, že slovo volič vzniklo zo slova vôl…

Na záver už len mená tých, ktorí hlasovali v súlade s presvedčením kresťanských voličov (zdroj):

výsledky hlasovania

Smer SD: Podmanický, Ján

SaS: Sloboda, Vladimír; Cigániková, Jana

OLaNO: Heger, Eduard; Krajčí, Marek; Gaborčáková, Soňa; Lukáč, Jozef; Verešová, Anna

SNS: nik

Most Híd: nik

SME RODINA: celý poslanecký klub

ĽS Naše Slovensko: celý poslanecký klub

Nezaradení: Vašečka, Richard; Simon, Zsolt

Predkladatenia zákona (zľava): Rastislav Schlosár, Milan Uhrík, Marian Kotleba, Stanislav Drobný

 

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This