Vyberte položku Stránka

Ako bojovať s falošnými informáciami Po internete sa šíri video, ktoré obviňuje „afrických domorodcov“…

Ako bojovať s falošnými informáciami Po internete sa šíri video, ktoré obviňuje „afrických domorodcov“…

Ako bojovať s falošnými informáciami

Po internete sa šíri video, ktoré obviňuje „afrických domorodcov“ z neschopnosti koexistovať s modernou technikou. Titulky sú v zrozumiteľnom jazyku, takže vám hneď od začiatku vybudia emócie. Chyba je, že všetko je lož.

Ide o zábery z Indie, ktoré ukazujú pomstu robotníkov oklamaných solárnym podnikateľom. Nedostali mzdu, tak rozbili elektráreň. Celý príbeh si môžete prečítať tu: https://thelogicalindian.com/fact-check/bjp-workers-break-solar-panels/

Sme tí poslední, ktorí by sa zastávali neriadenej migrácie, zvlášť z kultúrne a bohužiaľ často aj mentálne zaostalých častí sveta. Ibaže argumentovať klamstvom je cesta do pekla.

V podstate je to obrátená propaganda migrácie. Tým, že ľahko overiteľný príbeh bude označený (oprávnene) za podvod, označí sa aj kritika migrácie za nedôveryhodný názor a kritici buď za podivínov, alebo rovno kriminálnikov.

Je to varovanie pre tým, čo dnes hojne nájdete na internete. Neverte každej hlúposti, ktorá vám príde reálna len preto, lebo podporuje vaše videnie sveta.

Mimochodom, práve preto dnes mnohí ľudia neveria mainstreamu. Vojna v Iraku kvôli chemickým zbraniam – lož. Invázia Ruska do Gruzínska – lož. Vražda Kuciaka talianskou mafiou – lož. Tak prečo by ste tým novinárskym primadonám veriť? Potom sa s vodou vylieva z vaničky aj dieťa a informácie, ktoré stoja za pozornosť ignorujete len preto, lebo pochádzajú od klamárov.

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This