Portál Zerohedge priniesol podrobné zamyslenie sa nad tým, čo nikto v tzv. mainstreame nespomína. Ide o stámiliónové sumy korupčných peňazí, ktoré slúžili na formovanie protiruskej propagandy a politiky.

Najsilnejším momentom tlačovky Putin a Trumpa po spoločnom stretnutí bolo to, čo muselo doslova zmraziť všetkých príslušníkov Deep State. Putin vytiahol tromf tromfov.

Putin sľúbil spoluprácu pri obvinení 12 ruských občanov obvinených Robertom Muellerom z marenia volieb v USA. Podmienkou je recipročná spolupráca USA pri vyšetrovaní Billa Browdera a vystopovania peňazí jeho hedgového fondu.

V Rusku bol Browder odsúdený na 9 rokov za krátenie daní vo výške 1,5 miliardy dolárov a podľa Putina 400 miliónov dolárov išlo na kampaň Hillary Clinton. Zároveň stojí Browder za Magnitského zákonmi, ktoré sú základom dnešnej rusofóbie. Vyšetrovanie Browdera by otvorilo aj jeho sponzoring rôznych zákonodarcov USA, ktorí presadzovali ostrý protiruský kurz, aby pomohli Browderovi vyhnúť sa podozreniam.

Putin pripomenul, že hoci tie peniaze vystupujú v USA legálne, boli získané zločinom, ktorý sa musel diať s vedomím, či dokonca organizovaním kompetentných osôb na americkej strane.

Mohlo to byť legálne, samotný príspevok, ale spôsob, akým boli peniaze získané, bolo nezákonné. Takže máme silné dôvody domnievať sa, že niektorí [US] dôstojníci spravodajskej služby pri týchto transakciách spolupracovali a riadili ich. Takže máme záujem ich vypočuť.

Podľa uvedeného je zrejmé, že spomínané osoby dnes tvoria vrchol mocenskej pyramídy v USA.

Niet sa čo diviť hystérii Západu. Ak sa raz otvorí Pandorina skrinka zdrojov, otrasie to celou štruktúrou vplyvových reťazcov nielen v USA. Trump musí byť v tomto smere zastavený akýmikoľvek prostriedkami.

Zdá sa, že útok na Trumpa už začal a v posledných hodinách sa musel podriadiť. Priznal, že jeho slová na stretnutí o tom, že Rusko nemalo dôvod zasahovať do volieb „boli zle vysvetlené

Trump zdôraznil, že uznáva závery amerických spravodajských služieb o zasahovaní Ruska do amerických prezidentských volieb v roku 2016 a teraz tvrdí, že v Helsinkách sa len nesprávne vyjadril. Podľa jeho slov mal na mysli opak, teda, že nevidí dôvod, prečo by Rusko nemalo byť zodpovedné za zasahovanie do volieb.

Evidentne klame teraz. Pretože na tlačovke obviňoval spravodajské služby, že zatajujú dôležité dáta, ktoré súviseli priamo s možným vysvetlením celej hystérie.

Už nespomína server Hillary Clinton a 30 tisíc mailov, ktoré by mohli dokázať korupciu spomínaného Bowdera. Nasypal si popol na hlavu a spolu so zvyškom Deep State opäť zvoláva hromy a blesky na hlavu Putina

Donald Trump túto bitku zrejme prehral. Ale vojna s Deep State stále trvá.