Vyberte položku Stránka

SOHR tvrdí, že sa chystá útok na Sýriu z juhu.

SOHR tvrdí, že sa chystá útok na Sýriu z juhu.

Sýrske observatórium pre ľudské práva sa odvoláva na miestne zdroje tvrdiace, že sa skúma plán akcií na juhu Sýrie. Aktivity podľa nich vraj budú podporované MOC, čo je Vojenské operačné stredisko USA.

Hlavný cieľ akcií má byť boj proti prítomnosti Iránu v Sýrii. Ako dôkaz aktivizácie odporu, SOHR uvádza niekoľko príkladov útokov a atentátov na príslušníkov prorežimných milícií, resp. ich podporovateľov.

SOHR je všeobecne považovaný za nástroj západnej propagandy proti vláde v Damašku. Jeho informácie sú neoveriteľné a naopak, môžu predznamenávať, čo sa momentálne chystá. Nenápadná zmienka o MOC, potom hovorí, že ide o dôležitú vec.

História MOC so sídlom v jordánskom Ammáne súvisí s potrebou Američanov organizovať akcie ozbrojených síl na juhu Sýrie. Tieto oddiely vytvárali od začiatku občianskej vojny tzv. Južný front a až do definitívnej porážky v minulom roku ovládali celý juh krajiny. Južný front bol zložený z rôznych skupín – od sekulárnej opozície, až po teroristov hlásiacich sa k Al-Kajde či ISIS. Jeho podpora hlavne zo strany Spojených štátov, z nich robila úspešnú proxy armádu na presadzovanie amerických záujmov.

SOHR dnes tvrdí, že bývalí velitelia Južného frontu chcú revitalizovať pôvodnú organizáciu pod novým menom Južná armáda. Avšak bez podpory – finančnej, logistickej, vojenskej apod. Spojených štátov takáto akcia nemá šancu na úspech.

Ak je informácia pravdivá, potom to svedčí o mimoriadnej cynickosti Spojených štátov. V Sýrii zahynuli stovky tisíc ľudí a zdá sa, že apetít určitých skupín a ich smäd po krvi je stále veľký. K ruinám desiatok miest a stovkám tisíc obetí zrejme pribudnú ďalšie.

Južný front a MOC: https://en.wikipedia.org/wiki/Southern_Front_(Syrian_rebel_group)

SOHR: http://www.syriahr.com/en/?p=139844

Zdroj: https://www.facebook.com/137730750182495/posts/434275287194705

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This